
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Current | 10 µA |
| Output Voltage | 7.5 V to 12 V |
| Number of Outputs | 4 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$9.94902
Ext.Price$9.94902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.94902 | $9.94902 |
| 10 | $9.63231 | $96.32310 |
